Martinská 2, 306 32 Plzeň
Telefon: +420 378 033 351
Email: pomahajiciplzen@plzen.eu

Knižní tip: Unikátní knížka Básničky pro vaše obrázky zábavnou formou rozvíjí kreativitu dětí

„Staňte se spoluautory knížky plné básniček, které k sobě hledají obrázky!“ s touto neodolatelnou výzvou známý básník a humorista Petr Soukup oslovuje děti i jejich dospělé. Na úvodní stránce originální knížky Básničky pro vaše obrázky je proto uveden pouze Petr Soukup – autor textů a vedle něj si děti (za předškoláky tak učiní rodiče) coby ilustrátoři dopíší své vlastní jméno. A pak už stačí jen se nechat inspirovat některou z šedesáti rozverných básniček a naplno se ponořit do kreativního tvoření. „Kreslit můžete, jak chcete, kam chcete a čím chcete,“ povzbuzuje Petr Soukup.

Básničky pro vaše obrázky nejsou pouhým pracovním sešitem, ale opravdovou knihou s pevnou vazbou a velkým formátem, který dává dětským obrázkům dostatek prostoru. Kniha rozhodně není určena jen dětem, které už umějí číst. Básničky jsou krátké, ideální pro společné chvíle, kdy rodiče či prarodiče dětem předčítají a pak je mohou nechat radostně vyřádit s pastelkou či barvičkami. Na podzim příštího roku je v plánu výstava s básničkami Petra Soukupa a obrázky malých spoluautorů.
 „Vytvořit Básničky pro vaše obrázky mne napadlo, když jsem si v knihkupectví prohlížel knížky pro děti. A všechno to byly vesměs omalovánky. Chtěl jsem, aby v mé knize děti měly velký prostor se realizovat. Knížka má tvrdé desky, aby si připadaly jako opravdoví ilustrátoři. Plánuju, že si tu svou taky vykreslím. Neustále se od dětí učím – originalitě a přirozenosti. Když se dětem něco nelíbí, klidně to řeknou, zatímco dospělí se často nutí do pózy, protože si myslí, že tak je chce vidět okolí,“ říká Petr Soukup.

 

https://www.youtube.com/watch?v=7jWAmh5bht0

https://www.youtube.com/watch?v=9oqvNSirxrk