Martinská 2, 306 32 Plzeň
Telefon: +420 378 033 351
Email: pomahajiciplzen@plzen.eu

Senior residence Terasy - domov pro seniory

Název poskytovatele: Senior residence Terasy, z.ú.
Adresa:Sokolovská 80, 323 00 Plzeň
Kontaktní telefon: 373 302 300, 373 302 305
E-mail:

socialni@residenceterasy.cz

Webové stránky:

www.residenceterasy.cz

Forma poskytování: pobytová,
Druh služby:domovy pro seniory
Finanční náročnost:za úhradu: cena služby je 160 Kč denně za stravu, 200 Kč denně za ubytování ve dvoulůžkovém pokoji; péče ja hrazena z příspěvku na péči v přiznané výši
Právní subjektivita:ústav
IČ:26517621


Komu je služba určena:
Mobilním a imobilním seniorům od 65 let věku, kteří jsou závislí na pomoci jiné fyzické osoby v takové míře, kterou není možné zabezpečit v jejich přirozeném prostředí s pomocí rodiny nebo terénních služeb.

Stručná charakteristika služby:
Domov pro seniory poskytuje registrovanou sociální službu v moderním a prostorném objektu v klidné a dobře dostupné plzeňské části Bolevec. Celý areál je bezbariérový, včetně přístupu na terasy a do zahrady parkového typu. Ubytování pro 52 seniorů nabízí převážně ve velkých dvoulůžkových pokojích s předsíní a s vlastním sociálním zařízením, čtyři pokoje jsou jednolůžkové. Všechny pokoje jsou vybaveny nábytkem a nadstandardními polohovacími lůžky, které jsou vhodné i pro dlouhodobý pobyt klientů na lůžku. Domov vaří ve vlastní kuchyni, nabízí nutričně bohatou a pestrou stravu. K dispozici bez omezení je balneo, vybavené hydromasážními vanami, reminiscenční koutek a knihovna. Velké společné prostory i útulná zákoutí nabízí široké spektrum využití pro seniory i jejich rodiny.

Praktické informace:
Vzdělaný a pravidelně školený personál zajišťuje péči nepřetržitě 24 hodin denně, je zajištěna pravidelná lékařská péče. Domov pořádá pro své obyvatele velké množství společenských a kulturních akcí, používá moderní koncepty péče a množství terapií. Senior residence Terasy jsou od března 2017 držitelem nejvyššího možného ocenění v systému hodnocení Značka kvality v sociálních službách, jsou prvním pětihvězdičkovým domovem pro seniory v Plzni.