Martinská 2, 306 32 Plzeň
Telefon: +420 378 033 351
Email: socialnisluzby@plzen.eu

Zaměstnanci magistrátu podruhé vyprázdnili skříně

Druhá polovina února byla směrem k potřebným ve znamení výzvy „Ukliď šatník!“, kterou už v loňském roce poprvé inicioval primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa a letos znovu realizoval magistrátní Odbor sociálních služeb.  Akce, která vyzývá zaměstnance magistrátu, městských obvodů, ale i spřátelených organizací k vytřídění nenošeného, ale stále ještě použitelného oblečení a jeho věnování Humanitárnímu skladu Diecézní charity Plzeň, se setkala s mimořádným zájmem.
Svoji roli v letošním vyhlášení zmíněné sbírky sehrály jak arktické mrazy, které zasáhly naši zem na počátku února, ale i skutečnost, že současná, téměř rok trvající mimořádná situace mnoho jednotlivců, ale i rodin dostala do ekonomických potíží.
„Loňský první ročník této sbírky byl velmi úspěšný, ale ten letošní naše očekávání mnohonásobně předčil. Město apelovalo, právě s ohledem na zhoršující se situaci rodin s dětmi a samoživitelů, na pomoc právě jim, zejména v rovině dětského oblečení a obuvi, ale i hraček a bytového textilu, což se také podařilo. Kolegyně z odboru sociálních služeb roztřídily a naplnily více jak 120 velkoobjemových pytlů a krabic, kde nechyběly ani kojenecké lahve, nádobí nebo sportovní vybavení pro děti. Celkově jde o dvakrát větší objem oproti loňskému roku a mě velmi těší, že naši zaměstnanci ctí společné krédo, že i malá pomoc pomůže a dobrý pocit je k nezaplacení – proto věřím v jejich solidaritu i napřesrok,“ přibližuje podstatu výzvy primátor města Plzně Mgr. Martin Baxa.
„Jsme v době velkých překvapení - na straně jedné jsme už všichni unavení z dlouhého průběhu pandemie a někdy to jde hodně na dřeň. Na straně druhé se dějí věci velkého projevu lásky a solidarity a vzájemné pomoci. Do této pomoci patří vzájemně podpůrná akce Úklid šatník! pro potřebné. Zde se zapojuje prostřednictvím děvčat ze sociálního odboru celý pracovní tým města Plzně svým obdarováním a já jsem se v pátek 26. 2. osobně přesvědčil, že výnos darů šatstva, hraček a dalšího ze 4 svozů  je oproti loňsku rekordní. Pomoc bude rozdělena potřebným prostřednictvím humanitárního šatníku DCHP v Cukrovarské 16. Jsem moc vděčný a musím s radostí vyznat - jste úžasní a velice děkuji za vás všechny, přátelé! Přeji všem velkou radost, stejnou, jakou mám já,“ uzavírá Ing. Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň
Do sbírky se v letošním roce zapojili mimo zaměstnanců města také pracovníci DEPO2015 a Dobrovolnické agentury DORA, opakovaně byly úspěšné i mezisklady Aktivity centra v Krašovské ulici a kolegů z magistrátního odboru evidence majetku. Příjemným překvapením byla vlastní iniciativa městského obvodu Plzeň – Černice, který se sbírkou inspiroval a vyzval k zapojení i občany svého obvodu. Děkujeme všem!