Martinská 2, 306 32 Plzeň
Telefon: +420 378 033 351
Email: pomahajiciplzen@plzen.eu

Pozvánka na promítání dokumentu Naděje až do konce

Zveme Vás na strhující časosběrný dokument plný humoru, lásky a odvahy užívat si života. Jde o časosběrný dokument o pacientech s ALS (amyotrofickou laterární sklerózou) a o jejich blízkých, kteří o ně pečují. Díky dokumentu bychom chtěli rozšířit povědomí o této nemoci, jaký život s touto nemocí je a kolik těžkých rozhodnutí přináší a aby nám to přineslo případné další osoby ochotné těmto pacientům pomáhat nebo o ně pečovat.
Po promítání bude následovat beseda se zástupcem spolku ALSA o všem co by Vás mohlo ohledně ALS zajímat a se zástupci filmu.

Mozek funguje. Svaly ochabují. Lék zatím není. Naděje je. Až do konce...

15. ledna 2023 v 18:00 v Kině ALFA

Rezervace vstupenek:
https://plzenskavstupenka.cz/cs/akce/63792256-nadeje-az-do-konce-promitani-dokumentu

Část vstupného by měla připadnout spolku Alsa. z.s.

Časosběrný dokument, režisérky Veroniky Stehlíkové, Naděje až do konce, zachycuje příběhy lidí, do jejichž života vstoupila nemoc ALS – amyotrofická laterální skleróza. Všichni však touží po tom co nejlépe naplnit omezený čas, který jim na tomto světě zbývá. Dokument vypráví nejen o strachu a bezmoci, ale i o mimořádné odvaze a lásce, kterou lze nalézt tváří tvář mezní situaci.

Trailer: https://vimeo.com/723981225

Co je ALS?
ALS je progresivní nervosvalové onemocnění, které postihuje motorické nervové buňky (tzv. motoneurony) v mozku a míše. Pokud tyto motoneurony nefungují nebo odumřou, mozek nedokáže ovládat svaly a jejich pohyby. Svaly postupně slábnou a atrofují. Jedná se o nemoc, na kterou dosud neexistuje kauzální léčba.

Spolek ALSA (https://www.zsalsa.cz/cs) je organizace sdružující pacienty a profesionály se zájmem o ALS. Jedná se o unikátní projekt, který realizujeme jako jediná organizace v České republice. Naším posláním je pomáhat pacientům poradenstvím, konzultacemi vhodných terapií, vytvořením specializované půjčovny pomůcek, rekondičními pobyty, výjezdy specialistů do domovů nemocných aj.

Právě z důvodu, že ALSA už vyčerpala své současné kapacity a pokud chce v práci pokračovat tak pečlivě jako do teď, potřebuje větší podporu.


Děkujeme za podporu a těšíme se případně na viděnou 15. ledna v Kině Alfa.