Martinská 2, 306 32 Plzeň
Telefon: +420 378 033 351
Email: socialnisluzby@plzen.eu

Plzeň má svou strategii na ochranu měkkých cílů, řeší opatření na akcích a podobně

Problematika ochrany měkkých cílů se v průběhu posledních let vyvinula v téma, které je na politické úrovni a v bezpečnostní praxi vnímáno jako možná slabina a je třeba se touto oblastí zabývat. Důvodem je rostoucí počet incidentů mířených na měkké cíle. Tyto události nejsou realizovány pouze ve světě nebo v místech častých konfliktů, ale po určitou dobu je možné tento trend sledovat také napříč Evropou.

Bezpečnostní situace není stabilní a přibývá incidentů motivovaných např. extremistickými postoji. S nižší intenzitou je možné pozorovat podobný trend také u nás. České republice se teroristické útoky prozatím vyhýbaly, avšak s rasistickými či extremisticky motivovanými bezpečnostními incidenty se již bylo možné setkat. Důsledkem je fakt, že již v minulosti došlo k několika mírnějším incidentům také na území statutárního města Plzně (např. na úrovni výhrůžek).

Tyto skutečnosti motivovaly město Plzeň k vytvoření strategického dokumentu ZAJIŠŤOVÁNÍ OCHRANY MĚKKÝCH CÍLŮ PRO OBDOBÍ 2018-2023.

Detailní informace k této problematice získáte na webu Bezpečná Plzeň v sekci Strategické dokumenty.

Manuál je určen pořadatelům veřejných akcí (kulturních, společenských, sportovních) konaných na území statutárního města Plzně. Účelem Manuálu je stanovit základní bezpečnostní postupy a doporučení pro zajištění bezpečnosti konaných akcí a zabezpečení veřejného pořádku.